hayalperestim

En son konular

» Duvar Süsleme
Çarş. Ağus. 25, 2010 10:42 am tarafından againnn

» S.a miLLet.
Salı Kas. 03, 2009 7:27 pm tarafından Ŧøŋđ

» Hangi Müzik Türünü Dinliyorsunuz?
Ptsi Kas. 02, 2009 9:37 pm tarafından beyazmelek

» Merhaba...
Salı Ekim 27, 2009 10:32 pm tarafından Ŧøŋđ

» bir kız
Paz Ekim 25, 2009 2:33 pm tarafından Ŧøŋđ

» Sizce bu sezon en iyi transferi hangi takim yapti?
Paz Ekim 25, 2009 2:32 pm tarafından Ŧøŋđ

» Böyle Site Url'si Olur Mu? :D
Paz Ekim 25, 2009 2:31 pm tarafından Ŧøŋđ

En iyi yollayıcılar

coll (1432)
 
PaTRoN (501)
 
TimuRLenG (403)
 
ratKo_pşaşe (327)
 
DarKinq (219)
 
Enjekte (76)
 
De'quell (55)
 
q1sKo (26)
 
D_R_A_G_O_N (14)
 
Yasak (10)
 

  Siz de 5 vakit namaz kılmak ister misiniz?

  Paylaş
  avatar
  TimuRLenG
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 403
  Yaş : 24
  Nerden : ßileyim¿
  İş/Hobiler : Rock & MetaL
  Lakap : TimuRLenG
  Ruh Halim :
  <hr>Tuttuğu Takım :
  <hr>Rep Puanı : 150
  <hr>Madalyaları :
  <hr>Başarı Puanı :
  100 / 100100 / 100

  Güçlülük :
  100 / 100100 / 100

  Aktiflik :
  100 / 100100 / 100

  Kayıt tarihi : 29/08/08

  Siz de 5 vakit namaz kılmak ister misiniz?

  Mesaj tarafından TimuRLenG Bir Salı Eyl. 02, 2008 11:43 pm

  Siz de 5 vakit namaz kılmak ister misiniz?

  Namaz dinin direğidir . ( Hadisi Şerif )

  Hayatımızı kelimelere dökecek olsak onu şu şekilde tanımlaya biliriz. Hayat, vesileler toplamıdır. Dikkatle bakacak olursak hayatımızın vesilelerle örülü olduğunu görmek hiç de zor olmayacaktır. Bir vesileyle doğduk, doğumumuzun vesilesi anne - babamızdı. Bir vesileyle öğrendik, bu vesile öğretmenlerimiz / hocalarımızdı. Bir vesileyle işe girdik, bu vesile bir ahbabımızdı. Bir vesileyle en yakın arkadaşımızı tanıdık. Görüyorsunuz ya hayat hep bir vesile. Bu yazı da niçin sizin namaza başlamanıza vesile olmasın ki. Vesileler bazen fırsattır ve bu fırsatlar iyi değerlendirilmelidir ki sonunda kocaman bir KEŞKE olmasın. İşte bu yazı sizin namaza başlamanıza vesile olması için yazıldı. Bu yazıyı sakin bir kafayla ve sakin bir mekanda okumanız yazıdan alacağınız verimi artıracaktır. Şimdi sizi hayatınızın kararıyla baş başa bırakıyorum. Ve kararınızın bizi sevindirmesini ümit ediyorum.

  Namaz kılmayı çok istiyorum ama bir türlü kılamıyorum. Bir ara çok güzel namaza başlamıştım ama şimdi kılmıyorum diyorsanız lütfen bu yazıyı çok dikkatli okuyunuz. Merak etmeyin size çok kötü şeylerden bahsetmeyeceğim bilakis size sevineceğiniz ama çok sevineceğiniz bir haber vereceğim. Neyi mi haber vereceğim? Yazıyı sonuna kadar okuyun anlayacaksınız haberin ne olduğunu.

  Duydunuz mu? NLP diye bir bilim var. NLP yani başarının bilimi . İnsanlar nasıl başarılı oluyorlar? Başarıya ulaşmanın yolu nedir gibi konuları içermekte bu bilim. Yalnız bu bilim daha çok dünyevi (zengin olma, kariyer sahibi olma gibi) amaçlar için kullanılmaktadır. Biz de bu bilimin temel prensiplerini kullanarak namaz kılmayan / kılmak isteyip de bir türlü namaza başlayamayan Müslümanlara, bu temel prensiplerle namaz kılmanın hiç de zor olmadığını göstermek istedik. Eğer bir kimse bu prensipleri uygularsa KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE NAMAZ KILANLARDAN OLACAKTIR! (-u Teala'nın izniyle)

  Şimdi bu bilimin temel prensiplerini belirtelim.

  1-Bir şeyi bir insan yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz. Evet namaz kılan milyonlarca insan var. Bu insanlar namaz kılabildiklerine göre bunu siz de başarabilirsiniz. Söyler misiniz sizin namaz kılan insanlardan neyiniz eksik? Bakınız o kadar insan namaz kılıyor siz niçin kılmayasınız ki?

  2-Bir şeyi başarabilmek için onu gerçekten istemelisiniz. Unutmamak gerekir ki hayatımız isteklerimizden ibarettir. Size istemediğiniz bir şeyi hiç bir baskı kullanmadan kim yaptırabilir veya istemiş olduğunuz bir şeyi kim engelleyebilir? Şimdi kendi kendinize bir sorun bakalım gerçekten namaz kılmayı istiyor musunuz? % kaç istiyorsunuz? % 10 mu , % 20 mi , % 40 mı , % 70 mi yoksa % 100 mü? Şunu unutmayınız ki bir şeyi başarabilmek için onu % 100 istemek gerekir . Yolda giderken bir mağazada çok güzel bir kazak gördüğünüzü ve onu çok beğendiğinizi düşünelim. O kazağın sizin olması için ne yapmanız gerekir? O kazağı beğenmek yetmez % 100 istemeniz gerekir ki o kazağı alasınız. Yoksa sadece beğenmek yetmez değil mi? Beğenip de almadığımız o kadar çok şey var ki.

  3 -Başarabilmek için o yolda her türlü engeli aşmanız gerekir. Her şeyi isteyebilirsiniz ama bazı engellerden dolayı bu isteklerinizi gerçekleştiremezsiniz. Ama istiyorsanız, çok istiyorsanız o engeli aşar ve o isteğinizi yerine getirirsiniz. Başarı yolunda VAZGEÇMEYENLER BAŞARIR. Mağaza örneğine dönersek, çok istiyorsunuz ama kazak pahalı bu sizi engeller mi? Çok istiyorsanız HAYIR. Veya yanınızda o kadar para yok, ne yaparsınız? Vaz mı geçeceksiniz? Hani çok istiyordunuz? Çok istediğiniz için o kazağı ya mağazaya borçlanıp alacaksınız ya borç bulup alacaksınız ya da paranızı denkleştirdikten sonra alacaksınız ama hiç bir zaman VAZGEÇMEYECEKSİNİZ eğer gerçekten istiyorsanız. Namaz kılmak istiyorsunuz ama şu abdest olmasa. Abdest almak gerçekten istediğiniz halde namaz kılmanıza engel olabilir mi? Veya namaz kılmayı çok istiyorsunuz ama namaz surelerini bilmiyorsunuz. Namaz kılmak için Fatiha suresi ile Kevser suresi yeterlidir ve bu ikisini ezberlemek sizin az bir zamanınızı alacaktır. Namaz kılmak için az bir zamanınızı veremeyecek misiniz?

  4-Başarı yolunda meydana gelen bazı aksaklıklar sebebiyle başarı hedefinizden ASLA VAZGEÇMEYİNİZ. Namaz kılmaya başladınız ama bir vakit namazınızı kılmadınız / kılamadınız. Bu durumda yapılması gereken hiç bir şey olmamış gibi namaz kılmaya devam etmenizdir. Arkanıza hiç bakmayın siz hedefinize yönelin. Araba arka cama bakılarak değil ön cama bakılarak sürülür.

  5-Hedefinizi ASLA ERTELEMEYİN! Namaz kılmaya başlayacaktınız ama ertelediniz, ertelediniz ne oldu? Bir türlü namaza başlayamadınız. Ertelemek isteği öldürür ve başarının en büyük düşmanıdır. Namaza başlamak istiyorsanız HEMEN ŞİMDİ başlamalısınız. Eğer ben yarın başlayacağım, akşama başlayacağım, Cuma günü başlayacağım diyorsanız, ben size söyleyeyim KESİNLİKLE BAŞLAYAMACAKSINIZ! Hz. Peygamber ( s .a .v ) şöyle buyurdu: ERTELEYENLER HELAK OLMUŞTUR.

  6-Başarıya ulaşmak için hedefinizi her zaman canlı tutunuz. Namaza başladınız, sizin hedefiniz bu değildi. Siz 5 vakit namaz kılmak istiyordunuz. İşte bunu gerçekleştirebilmek için hedefiniz her zaman canlı olmalı. Bu tıpkı cep telefonuna benziyor. Cep telefonunuz şarzı bulunduğu müddetçe işe yarar. Şarz bitti mi onu şarzetmek lazım ki işe yarasın öyle değil mi? Namaz da öyle, şarzı bitirmemek lazım, şarz bittiğinde kendimizi namaz konusunda şarzetmemiz gerekir ki bunu yapmazsak işte o zaman namazı bırakırız. Kendimizi bu konuda şarzetmek için sohbetlere gitmeli, namaz kılanlarla birlikte olmalıyız. Sohbetlere gitmek ve namaz kılanlarla birlikte olmak bize her zaman namaz kılma hedefimizi canlı tutacaktır. Hedefinizin canlı kalması için elinizden geleni yapınız çünkü o canlılığını kaybederse hedefiniz can verecektir.

  7-Hedefinize ulaşmak için çevrenizdekilere karşı sağır olunuz. Siz şimdi namaza başladınız; arkadaşlarınız, aileniz sizinle dalga geçebilir. Ooo Hoca mı oldun? Sen asla 5 vakit namaz kılamazsın. Tamam şimdi kılarsın ama gör bak 3 gün sürmez. gibi bir sürü laf işitebilirsiniz çevrenizden işte bütün bunlara karşı sağır olun hatta cevap bile vermeyin. Siz hedefinize yoğunlaşın boş verin böyle şeyleri. Siz hedefinizden ASLA AMA ASLA VAZGEÇMEYİN.

  Evet işte o tarihi an geldi. Şimdi kendi kendimize söz vereceğiz ve böylelikle namaza başlamış olacağız bundan sonra söylediğimiz gibi

  Namaz kılma idealiniz için, ÜŞENMEYİN, ERTELEMEYİN ve ASLA VAZGEÇMEYİN.

  Şimdi kendi kendime söz veriyorum. Namaz kılacağım ve hiç bir zaman namazı bırakmayacağım. Hiçbir zaman namaz kılma hedefimden vazgeçmeyeceğim.

  Söz mü? SÖZ.
  Ben inanıyorum ki SEN sözünü yerine getireceksin. Çünkü SEN istedin mi YAPARSIN.
  Mevlam görelim neyler
  Neylerse güzel eyler


  Alinti...
  avatar
  Misafir
  Misafir

  Geri: Siz de 5 vakit namaz kılmak ister misiniz?

  Mesaj tarafından Misafir Bir Çarş. Eyl. 03, 2008 11:47 am

  paylasim icin saolll
  avatar
  coll
  Co Admin
  Co Admin

  Erkek
  Mesaj Sayısı : 1432
  Yaş : 24
  <hr>Tuttuğu Takım :
  <hr>Rep Puanı : 1000
  Rap Seviyesi :
  <hr>Madalyaları :
  <hr>Başarı Puanı :
  100 / 100100 / 100

  Güçlülük :
  100 / 100100 / 100

  Aktiflik :
  100 / 100100 / 100

  Kayıt tarihi : 29/08/08

  Geri: Siz de 5 vakit namaz kılmak ister misiniz?

  Mesaj tarafından coll Bir Çarş. Eyl. 03, 2008 1:31 pm

  paylaşım için teşekkürler

   Forum Saati Cuma Ara. 14, 2018 2:40 am