Hayalperestim Paylaşım Platformu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hayalperestim

En son konular

» Duvar Süsleme
ALABİLİRSEN AL EmptyÇarş. Ağus. 25, 2010 10:42 am tarafından againnn

» S.a miLLet.
ALABİLİRSEN AL EmptySalı Kas. 03, 2009 7:27 pm tarafından Ŧøŋđ

» Hangi Müzik Türünü Dinliyorsunuz?
ALABİLİRSEN AL EmptyPtsi Kas. 02, 2009 9:37 pm tarafından beyazmelek

» Merhaba...
ALABİLİRSEN AL EmptySalı Ekim 27, 2009 10:32 pm tarafından Ŧøŋđ

» bir kız
ALABİLİRSEN AL EmptyPaz Ekim 25, 2009 2:33 pm tarafından Ŧøŋđ

» Sizce bu sezon en iyi transferi hangi takim yapti?
ALABİLİRSEN AL EmptyPaz Ekim 25, 2009 2:32 pm tarafından Ŧøŋđ

» Böyle Site Url'si Olur Mu? :D
ALABİLİRSEN AL EmptyPaz Ekim 25, 2009 2:31 pm tarafından Ŧøŋđ

En iyi yollayıcılar

coll (1432)
ALABİLİRSEN AL I_vote_lcapALABİLİRSEN AL I_voting_barALABİLİRSEN AL I_vote_rcap 
PaTRoN (501)
TimuRLenG (403)
ratKo_pşaşe (327)
DarKinq (219)
Enjekte (76)
De'quell (55)
q1sKo (26)
D_R_A_G_O_N (14)
Yasak (10)

2 posters

ALABİLİRSEN AL

DarKinq
    DarKinq
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek
    İş/Hobiler : Yoq
    Lakap : DaRKinq
    Ruh Halim : ALABİLİRSEN AL Artiz10
    <hr>Tuttuğu Takım : ALABİLİRSEN AL Galatasaray
    <hr>Rep Puanı : 5
    <hr>Başarı Puanı :
    ALABİLİRSEN AL Left_bar_bleue40 / 10040 / 100ALABİLİRSEN AL Right_bar_bleue

Güçlülük :
    ALABİLİRSEN AL Left_bar_bleue48 / 10048 / 100ALABİLİRSEN AL Right_bar_bleue

Aktiflik :
    ALABİLİRSEN AL Left_bar_bleue20 / 10020 / 100ALABİLİRSEN AL Right_bar_bleue

ALABİLİRSEN AL Empty ALABİLİRSEN AL

Mesaj tarafından DarKinq Paz Ekim 26, 2008 8:58 pm

ALABİLİRSEN AL

Hacı Bayram-ı Velî'nin doğduğu Zülfadl (Sol-Fasol) köyünden bir genç askere çağrılmıştı. Yetim olan bu temiz genç, babasından kalma birkaç altınını, annesinden kalan hâtıra bilezik ve küpleri emânet edecek bir kimse bulamadı. Hepsini küçük bir çekmeceye koyup, Hacı Bayram-ı Velî'nin türbesine getirdi. Türbeyi ziyâret edip;

"Yâ hazret-i Hacı Bayram-ı Velî! Beni vatanî vazifemi yapmak için çağırdılar. Annemden ve babamdan kalma şu hâtıraları emânet edecek bir kimse bulamadım. Bu küçük çekmeceyi zâtı âlinize emânet bırakıyorum. Eğer askerden dönersem, gelir alırım. Şâyet dönemezsem, istediğiniz bir kimseye verebilirsiniz!" diye münâcaat etti.

Sonra çekmeceyi sandukanın kenarına koyarak ayrıldı.

Aradan yıllar geçti. Gencin askerliği bitti ve emânetini almak üzere Hacı Bayram-ı Velî'ye geldi. Ziyâretini yapıktan sonra, çekmeceyi koyduğu yerde buldu. Hiç dokunulmamıştı.

Orada türbeyi bekleyen türbedâra;

"Bu çekmece benimdir. Askere gitmeden önce emânet bırakmıştım. Şimdi alıyorum." dedi.

Türbedâr;

"Tabi, alabilirsen al. Çünkü ben, bir defâsında bu çekmecenin yerini değiştirmek istedim. Fakat bütün uğraşmalarıma rağmen yerinden bile oynatamadım. Bunda bir hikmet olduğunu düşünerek, bir daha elimi bile sürmedim."

Genç, çekmecenin yanına gelip, Hacı Bayram-ı Velî'ye teşekkür etti ve emânetini alarak köyüne döndü.
    TimuRLenG
    TimuRLenG
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek
    İş/Hobiler : Rock & MetaL
    Lakap : TimuRLenG
    Ruh Halim : ALABİLİRSEN AL Artiz10
    <hr>Tuttuğu Takım : ALABİLİRSEN AL Galatasaray
    <hr>Rep Puanı : 150
    <hr>Madalyaları : ALABİLİRSEN AL B63e253d83108bd215cce7e76d8f72bb
    <hr>Başarı Puanı :
    ALABİLİRSEN AL Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ALABİLİRSEN AL Right_bar_bleue

Güçlülük :

Aktiflik :

ALABİLİRSEN AL Empty Geri: ALABİLİRSEN AL

Mesaj tarafından TimuRLenG Ptsi Ekim 27, 2008 4:25 pm

Paylaşımın için ty.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 2:02 pm