Hayalperestim Paylaşım Platformu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hayalperestim

En son konular

» Duvar Süsleme
ALAY ETMENİN CEZÂSI EmptyÇarş. Ağus. 25, 2010 10:42 am tarafından againnn

» S.a miLLet.
ALAY ETMENİN CEZÂSI EmptySalı Kas. 03, 2009 7:27 pm tarafından Ŧøŋđ

» Hangi Müzik Türünü Dinliyorsunuz?
ALAY ETMENİN CEZÂSI EmptyPtsi Kas. 02, 2009 9:37 pm tarafından beyazmelek

» Merhaba...
ALAY ETMENİN CEZÂSI EmptySalı Ekim 27, 2009 10:32 pm tarafından Ŧøŋđ

» bir kız
ALAY ETMENİN CEZÂSI EmptyPaz Ekim 25, 2009 2:33 pm tarafından Ŧøŋđ

» Sizce bu sezon en iyi transferi hangi takim yapti?
ALAY ETMENİN CEZÂSI EmptyPaz Ekim 25, 2009 2:32 pm tarafından Ŧøŋđ

» Böyle Site Url'si Olur Mu? :D
ALAY ETMENİN CEZÂSI EmptyPaz Ekim 25, 2009 2:31 pm tarafından Ŧøŋđ

En iyi yollayıcılar

coll (1432)
ALAY ETMENİN CEZÂSI I_vote_lcapALAY ETMENİN CEZÂSI I_voting_barALAY ETMENİN CEZÂSI I_vote_rcap 
PaTRoN (501)
ALAY ETMENİN CEZÂSI I_vote_lcapALAY ETMENİN CEZÂSI I_voting_barALAY ETMENİN CEZÂSI I_vote_rcap 
TimuRLenG (403)
ratKo_pşaşe (327)
DarKinq (219)
Enjekte (76)
De'quell (55)
q1sKo (26)
D_R_A_G_O_N (14)
Yasak (10)

2 posters

ALAY ETMENİN CEZÂSI

DarKinq
    DarKinq
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek
    İş/Hobiler : Yoq
    Lakap : DaRKinq
    Ruh Halim : ALAY ETMENİN CEZÂSI Artiz10
    <hr>Tuttuğu Takım : ALAY ETMENİN CEZÂSI Galatasaray
    <hr>Rep Puanı : 5
    <hr>Başarı Puanı :
    ALAY ETMENİN CEZÂSI Left_bar_bleue40 / 10040 / 100ALAY ETMENİN CEZÂSI Right_bar_bleue

Güçlülük :
    ALAY ETMENİN CEZÂSI Left_bar_bleue48 / 10048 / 100ALAY ETMENİN CEZÂSI Right_bar_bleue

Aktiflik :
    ALAY ETMENİN CEZÂSI Left_bar_bleue20 / 10020 / 100ALAY ETMENİN CEZÂSI Right_bar_bleue

ALAY ETMENİN CEZÂSI Empty ALAY ETMENİN CEZÂSI

Mesaj tarafından DarKinq Paz Ekim 26, 2008 9:00 pm

ALAY ETMENİN CEZÂSI

Gavs-ül-Memdûh hazretleri, bir gün dergâhın önünde otururken Abdürrahîm Efendiyi huzûr-ı şerîflerine çağırdı. Şam'a gidip gitmediğini sordu.

O da;
    "Gitmedim efendim" deyince;

"Şu tarafa bak bakalım ne göreceksin?" buyurdu.

İşâret ettiği yöne baktığında, yemyeşil bahçeleriyle, Şam'ın karşısında durduğunu hayretle gördü. Şam'ı merakla seyrettiğini gören Gavs-ül-Memdûh;

"Abdürrahîm! Boşi köyü buradan uzakta mıdır görülebilir mi?" buyurunca, rüyâdan uyanır gibi Şam gözlerinden silindi ve hocasına;

"O köy buraya uzaktır, görünmez efendim." diye cevap verdi.

Bunun üzerine;

"Doğu tarafına bak!" buyurdu.

O anda küçük bir tepenin yamacında kurulmuş olan Boşi köyü gözünün önüne geldi. O anda köyün bir kenarında, Gavs-ül-Memdûh'un talebelerinden birkaç tânesi oturmuş sohbet ediyorlardı. Köy bekçisi de yanlarında sırt üstü uzanmış yatıyor, talebelerle alay ediyordu.
    Gavs-ül-Memdûh;

"Abdürrahîm! Bekçinin arkadaşlarınla alay ettiğini görüyor musun?" diye sordu.

O da;

"Görüyorum efendim. Eğer müsâade buyurursanız hemen hakkından geleyim." diye sordu.

Hocasının hiç cevap vermemesinden cesâretlenerek ayağını hızla bekçiye doğru salladı. Allahü teâlânın izniyle, ayağı bekçinin tam karnına isâbet etmiş ki, birden karnını tutmaya ve feryâd etmeye başladı. Bir daha vuracaktı, fakat Gavs-ül-Memdûh;

"Yeter yâ Abdürrahîm!" buyurunca, durdu.

Boşi köyü de gözünden kayboldu. Hocasının bu kerâmetlerine hayran kalmıştı.

Aradan on gün geçmişti. Boşi köyünün bekçisi, yüzü sarılı bir hâlde Gavs-ül-Memdûh'un huzûruna çıkarıldı. Ağzı sol kulağına kadar eğilmişti. Eğilen taraf kırış kırış olmuş, diğer tarafı da davul zarı kadar gerginleşmişti. Bu sebeple ne ağladığı ne güldüğü, ne de konuştuğu anlaşılıyordu. Zor konuşabilen bekçi;

"Aman yâ Hocam! Allahü teâlâyı zikreden talebelerinle alay ederken, birisi şiddetle karnıma vurdu. O anda bütün vücûdum hareketsiz kaldı. Ağzım da bu hâle geldi. Bundan böyle hatâmı anladım ve tövbe ettim. Ne olur beni affediniz ve ağzımın eski hâle gelmesi için duâ ediniz." diyerek ağladı.

Gavs-ül-Memdûh onun bu durumuna çok üzüldü. Merhamet edip ellerini kaldırarak duâ etmeye başladı. Sonra mübârek elini bekçinin yüzüne sürdü. O anda bekçinin ağzı, Allahü teâlânın izniyle eski hâline geldi.

Kaynak: Evliyalar Ansiklopedisi, İhlas Yayınları
    TimuRLenG
    TimuRLenG
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek
    İş/Hobiler : Rock & MetaL
    Lakap : TimuRLenG
    Ruh Halim : ALAY ETMENİN CEZÂSI Artiz10
    <hr>Tuttuğu Takım : ALAY ETMENİN CEZÂSI Galatasaray
    <hr>Rep Puanı : 150
    <hr>Madalyaları : ALAY ETMENİN CEZÂSI B63e253d83108bd215cce7e76d8f72bb
    <hr>Başarı Puanı :
    ALAY ETMENİN CEZÂSI Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ALAY ETMENİN CEZÂSI Right_bar_bleue

Güçlülük :
    ALAY ETMENİN CEZÂSI Left_bar_bleue100 / 100100 / 100ALAY ETMENİN CEZÂSI Right_bar_bleue

Aktiflik :

ALAY ETMENİN CEZÂSI Empty Geri: ALAY ETMENİN CEZÂSI

Mesaj tarafından TimuRLenG Ptsi Ekim 27, 2008 4:24 pm

Paylaşımın için ty.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 2:21 pm