Hayalperestim Paylaşım Platformu

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

hayalperestim

En son konular

» Duvar Süsleme
Allah Nasıl Misafir Edilir? EmptyÇarş. Ağus. 25, 2010 10:42 am tarafından againnn

» S.a miLLet.
Allah Nasıl Misafir Edilir? EmptySalı Kas. 03, 2009 7:27 pm tarafından Ŧøŋđ

» Hangi Müzik Türünü Dinliyorsunuz?
Allah Nasıl Misafir Edilir? EmptyPtsi Kas. 02, 2009 9:37 pm tarafından beyazmelek

» Merhaba...
Allah Nasıl Misafir Edilir? EmptySalı Ekim 27, 2009 10:32 pm tarafından Ŧøŋđ

» bir kız
Allah Nasıl Misafir Edilir? EmptyPaz Ekim 25, 2009 2:33 pm tarafından Ŧøŋđ

» Sizce bu sezon en iyi transferi hangi takim yapti?
Allah Nasıl Misafir Edilir? EmptyPaz Ekim 25, 2009 2:32 pm tarafından Ŧøŋđ

» Böyle Site Url'si Olur Mu? :D
Allah Nasıl Misafir Edilir? EmptyPaz Ekim 25, 2009 2:31 pm tarafından Ŧøŋđ

En iyi yollayıcılar

coll (1432)
Allah Nasıl Misafir Edilir? I_vote_lcapAllah Nasıl Misafir Edilir? I_voting_barAllah Nasıl Misafir Edilir? I_vote_rcap 
PaTRoN (501)
Allah Nasıl Misafir Edilir? I_vote_lcapAllah Nasıl Misafir Edilir? I_voting_barAllah Nasıl Misafir Edilir? I_vote_rcap 
TimuRLenG (403)
ratKo_pşaşe (327)
DarKinq (219)
Enjekte (76)
De'quell (55)
q1sKo (26)
D_R_A_G_O_N (14)
Yasak (10)

2 posters

Allah Nasıl Misafir Edilir?

DarKinq
    DarKinq
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek
    İş/Hobiler : Yoq
    Lakap : DaRKinq
    Ruh Halim : Allah Nasıl Misafir Edilir? Artiz10
    <hr>Tuttuğu Takım : Allah Nasıl Misafir Edilir? Galatasaray
    <hr>Rep Puanı : 5
    <hr>Başarı Puanı :
    Allah Nasıl Misafir Edilir? Left_bar_bleue40 / 10040 / 100Allah Nasıl Misafir Edilir? Right_bar_bleue

Güçlülük :
    Allah Nasıl Misafir Edilir? Left_bar_bleue48 / 10048 / 100Allah Nasıl Misafir Edilir? Right_bar_bleue

Aktiflik :
    Allah Nasıl Misafir Edilir? Left_bar_bleue20 / 10020 / 100Allah Nasıl Misafir Edilir? Right_bar_bleue

Allah Nasıl Misafir Edilir? Empty Allah Nasıl Misafir Edilir?

Mesaj tarafından DarKinq Paz Ekim 26, 2008 9:01 pm

Allah Nasıl Misafir Edilir?

Musa Aleyhisselâmın ümmeti:

- Ya Musa! Rabbimizi yemeğe davet ediyoruz. Buyursun bir gün misafirimiz olsun. Nemiz varsa ikram etmeye hazırız, dediklerinde Musa Aleyhisselâm, onları azarladı. «Nasıl olur, Allah (haşa) yemekten, içmekten ve mekândan münezzehtir» diyerek bir daha böyle bir şeyi akıllarından bile geçirmemelerini tenbihledi. Fakat Musa Kelîmullah Turu Sina'ya çıkıp, bazı münasaatta bulunmak istediğinde, Allah tarafından şöyle nida olundu:

- «Ya Musa neden kullarımın davetini bana getirip söylemiyorsun?»

Musa Aleyhisselâm:

«Ya Rabbi, böyle daveti size gelip söylemekten haya ederim. Nasıl olur, Zatı Ulûhiyetiniz onların söylediklerinden beridir» dedi.

Allah (c.c.):

«Söyle kullarıma, onların davetine Cuma akşamı geleceğim» buyurdu.

Musa Aleyhisselâm gelip kavmini durumdan haberdar etti, hazırlığa başlandı, koyunlar, sığırlar kesildi. Mümkün olduğu kadar mükellef bir yemek sofrası hazırlandı. Çünkü misafir gelecek olan ne bir vali, ne bir padişah, ne bir başka yaratıktı. Kâinatın yaratıcısı misafir olarak gelecekti. Hazırlıklar tamamlandıktan sonra, akşam üstü uzak yollardan geldiği belli; yorgun argın, üstü-başı birbirine karışmış bir ihtiyar gelip:

«Ya Musa! Uzak yollardan geldim, acım, bana bir miktar yemek verin de karnımı doyurayım» dedi.

Hz. Musa:

- Acele etme, hele şu testiyi al da biraz su getir bakalım. Senin de bir katkın bulunsun. Biraz sonra Allah (c.c.) gelecek, dedi.

Tabii adam daha fazla diretmeden çekip gitti. Yatsı vakti oldu, beklenen misafir halâ gelmedi. Sabah oluncaya kadar beklediler, halâ gelen giden yoktu. Neyse ümidi kestiler. Hz. Musa taaccüp içinde idi.

İkinci gün Hz. Musa Tur'a gidip:

- Ya Rabbi, mahcup oldum, ümmetim: «Ya Sen bizi kandırdın, ya Allah sözünde durmadı» diyorlar dediğinde, şöyle hitap olundu:

- Geldim ya Musa, geldim. Açım dedim, beni suya gönderdin, bir lokma ekmek bile vermedin. Beni ne sen, ne kavmin ağırladı.» Bunun üzerine Hazreti Musa Kelîmullah:

- Ya Rabbi bir ihtiyar geldi sadece, o da bir kuldu, Allah değildi. Bu nasıl olur? dediğinde Cenabı Allah:

- «İşte ben o kulum ile beraberdim. Onu doyursa idiniz, beni doyurmuş olacaktınız. Çünkü ben ne semalara, ne yerlere sığarım, ben ancak aciz bir kulumun kalbine sığarım. Ben o kulumla beraber gelmiştim. Onu aç olarak geri göndermekle, beni geri göndermiş oldunuz» buyurdu.

Demek ki, Allah için yapılan her şey, bizzat Allah'ın kendisine yapılmış gibi olmakta, Allah o kimseden razı olmaktadır.
    TimuRLenG
    TimuRLenG
    Yeni Üye
    Yeni Üye

Erkek
    İş/Hobiler : Rock & MetaL
    Lakap : TimuRLenG
    Ruh Halim : Allah Nasıl Misafir Edilir? Artiz10
    <hr>Tuttuğu Takım : Allah Nasıl Misafir Edilir? Galatasaray
    <hr>Rep Puanı : 150
    <hr>Madalyaları : Allah Nasıl Misafir Edilir? B63e253d83108bd215cce7e76d8f72bb
    <hr>Başarı Puanı :
    Allah Nasıl Misafir Edilir? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Allah Nasıl Misafir Edilir? Right_bar_bleue

Güçlülük :
    Allah Nasıl Misafir Edilir? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Allah Nasıl Misafir Edilir? Right_bar_bleue

Aktiflik :

Allah Nasıl Misafir Edilir? Empty Geri: Allah Nasıl Misafir Edilir?

Mesaj tarafından TimuRLenG Ptsi Ekim 27, 2008 4:24 pm

Paylaşımın için ty.

Similar topics

-

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 11:33 am